8.7 C
Kaunas

Laiko „vagys“ – susirinkimai: kaip neįžeidžiant atsisakyti dalyvauti

Ar jau skaitėte?

Kiekvienas turbūt esame dalyvavę darbo susitikime, po kurio pagalvojome, kad veltui iššvaistėme laiką, per kurį galėjome atlikti svarbesnius darbus. Jei gavus pakvietimą esate garsiai atsidusę ar vartę akis ‒ laikas dėl to imtis veiksmų. Kaip neįžeidžiant atsisakyti dalyvauti darbo susitikime?

- Reklama -

„Jei dalyvaujate susitikime, kuris jums neaktualus, greičiausiai nebūsite nuoširdžiai įsitraukęs į aptarinėjamus klausimus. Pirma, tai gali mažinti ir kitų susitikimo dalyvių motyvaciją aktyviai dalintis idėjomis, diskutuoti. Antra, tokie susitikimai eikvoja jūsų laiką, kurį galėtumėte panaudoti efektyviau. Dažnai žmonės jaučiasi nesmagiai, bijo įžeisti, todėl neatsisako dalyvauti susitikimuose. Manau, kad gebėjimas tinkamai įsivertinti jūsų indėlį susitikimuose, gali padėti dirbti rezultatyviau“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Prisidėkite iš anksto

Jei manote, kad susitikime galėtumėte būti naudingas, tačiau tuo metu prioritetą norėtumėte teikti kitiems darbams, iš anksto pasirūpinkite informacijos perdavimu.

„Greičiausiai visi esame atsidūrę situacijoje, kai jus liečiančio klausimo aptarimas susitikime trunka apie 10 min, tačiau viso susitikimo trukmė – 1 val. Likusį laiką susitikime, tikėtina, kad leistumėte neefektyviai. Tam, kad galėtumėte padėti kolegoms, tačiau tuo pačiu ir patys produktyviau naudotumėte savo laiką, rekomenduočiau vietoj dalyvavimo susitikime iš anksto parengti užrašus, į kuriuos kolegos galėtų atsižvelgti susitikimo metu“, ‒ tikina E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad: „Neretai pasiteisina paprašyti, kad jus liečiantį klausimą aptartumėte patį pirmą. Apsitarę galėsite išeiti iš susitikimo ir toliau tęsti savo darbus“.

Pasidalinkite darbais su kolegomis

Turbūt visi esate atsidūrę situacijoje, kai susitikime esate labiau „klausytojas“, nes tiek ruošiantis susitikimui, tiek diskutuojant „pirmuoju smuiku griežia“ jūsų komandos narys, kolega ar vadovas.

- Reklama -

„Dažnai organizatoriai į darbo susitikimus pakviečia daugiau kolegų iš tos pačios komandos, skyriaus, nes žino, kad jie visi negalės dalyvauti. Taip neskiriant pakankamai laiko įvertinimui, kurių kolegų dalyvavimas tikrai suteiktų naudos, daug laiko iššvaistoma veltui. Jei su kolega kartu dirbate su tam tikra užduotimi, projektu ir žinote tą pačią informaciją, rekomenduočiau „pasidalinti“ susitikimais, kad laiką panaudotumėte efektyviausiai“, ‒ teigia žmonių ambasados vadovė.

Visgi, kad susitikimo organizatorius nepriimtų pokyčio neigiamai, vertėtų jį iš anksto įspėti, kad vietoj jūsų susitikime dalyvaus kitas kolega.

Įvertinkite, ar jūsų dalyvavimas būtinas

Jei esate pakviesti į susitikimą, kuriame neaišku ką aptarinėsite, kaip galite pasiruošti ir prisidėti, kokia jūsų rolė jame – verta užduoti šiuos iš pirmo žvilgsnio nepatogius klausimus dar prieš susitikimą.

„Nebijokite klausti – atsakymai padės įvertinti, ar jūsų dalyvavimas susitikime būtų naudingas. Tikėtina, kad ir pats susitikimo organizatorius sulaukęs klausimų gaus paskatinimą plačiau apgalvoti susitikimo tikslą, įsivertinti, kurių kolegų dalyvavimas tikrai būtinas“, ‒ teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

E. Staniulionė priduria, kad net jei susitikime nedalyvaujate, galite paprašyti kolegų parengti susitikimo reziumė, kurioje būtų surašytos problemos, pakeitimai ar kita informacija.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sausis – mėnuo, kai visi dar turime entuziazmo tesėti sau duotus naujų metų pažadus. Viena sričių, kurios naujų metų pažadai beveik niekada neaplenkia –...

2023 metų horoskopas mergelėms

Darbas mergelėms 2023 metais Kasdienės užduotys vargins ir kels įtampą nuo pat metų pradžios. Veiklos netrūks tiek namuose, tiek už jų sienų. Likimas pranašauja, kad...

Pasveikusieji nuo koronaviruso – po dviejų neigiamų testų

Lengvus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai, kuriems leista gydytis ambulatoriškai, privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių iki tol, kol gaus patvirtinimą, jog pasveiko. Tai...

3 patarimai, kaip valytis žarnyną

Ar kada pagalvojai apie žarnyno valymą? O gal teko išbandyti šį procesą? Žmonės žarnyną valosi įvairiais būdais, tik ar visi jie teisingi? Žmogaus sveikatai...

Startuoja socialinė iniciatyva portalų klonams naikinti: gyventojai raginami pranešti apie įtartinus atvejus

Penktadienį Lietuvoje startuoja pirmoji socialinė iniciatyva skaitmeninės žiniasklaidos rinkoje, kuria siekiama fiksuoti socialinių tinklų erdvėje atsirandančius portalų klonus ir jų veiklą užkardyti. Bendradarbiavimą projekte vykdantys Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) ir Nacionalinis kibernetinio saugumo centras...

Sultinga mėsa ir traški odelė – 5 kulinarijos technologės patarimai, kad orkaitėje keptas viščiukas...

Keptas viščiukas – viena lengviausių ir pigiausių vakarienių, kadangi jai nereikia nei daug ingredientų, nei ilgai suktis virtuvėje. Kone visą darbą už jus nuveiks orkaitė, tereikės pasinaudoti prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS