3.3 C
Kaunas

Ar sportuoti vis dar madinga?

Ar jau skaitėte?

Trenerė Agnė Mickevičiūtė-Butienė.

Metų pradžioje atrodė, kad sporto klubai tiesiog sprogs nuo judėti pasiryžusių žmonių gausos. Daugelis spėjo, kad tai tik laikina Naujųjų metų rezoliucijos pasekmė ir entuziazmas tuoj baigsis. Vis dėlto praėjus daugiau nei dviem mėnesiams treniruočių salės netuštėja, o lauke sutinkame „užkietėjusius“ bėgikus, nors oras, atrodytų, dar ne pats maloniausias. Galbūt tai daugiau nei Naujųjų metų rezoliucija ir sportas šiais metais neišeis iš mados?

- Reklama -

Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios Agnės Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą ir susidomėjimas įvairiomis treniruotėmis tik augs. Anksčiau buvo kiek neįprasta išvysti merginą, besimaunančią bokso pirštines, o tarp moterų ant pilateso kilimėlio vyrai įsitaisydavo nedrąsiai. „Nike“ trenerė sako, kad toks vaizdas salėje jau nieko nestebina. Anksčiau dauguma sporto klube ieškodavo laisvų svorių, bet šiandien sporto pasaulyje tendencijos kitokios.

Į sporto klubus – dėl grupinių treniruočių

„Health and Fitness Journal“ atlikto tyrimo duomenimis – grupinės treniruotės šiais metais bus iš vienos populiariausių sporto aistruolius traukiančių užsiėmimų. „Sportas grupėse buvo, tikrai yra ir labai viliuosi, kad bus ta vieta, dėl kurios žmonės susirenka į sporto klubus. Šiuo metu grupinėse treniruotėse populiaru dirbti su savo kūno svoriu, o daugiausia sportininkų susirenka į vidutinio intensyvumo užsiėmimus. Manau, kad ši tendencija greitai nepasikeis“, – įžvalgomis dalijasi A. Mickevičiūtė-Butienė.


Aktyvus gyvenimas – tinklalapis sveikatos.info


„Sportas grupėje mėgstamas dėl žodžiais nenusakomo komandos jausmo. Grupinėje treniruotėje esi apsuptas bendraminčių, jauti jų palaikymą, matai užsidegusias akis ir tai įkvepia. Čia gimsta naujos pažintys, susiburia gražios bendruomenės“, – pasakoja trenerė ir visus norinčius pajusti komandos jėgą kviečia į kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų cente vyksiantį didžiausią treniruočių festivalį Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“.

„Šis nuostabus renginys vyks jau septintus metus iš eilės. Labai džiaugiuosi, kad ir šiais metais būsiu jo dalimi. Treniruotis kartu su būriu entuziastų – unikali patirtis tiek treneriams, tiek dalyviams. Visi susirenkame dėl vieno paprasto, bet labai gražaus dalyko – meilės sportui. Jau laukiu šio iššūkio“, – šypsodamasi sako trenerė.

- Reklama -

Laužomi stereotipai ir augantis sąmoningumas

A. Mickevičiūtė-Butienė sako, kad išsilaisviname iš stereotipų ir treniruočių neskirstome į „vyriškas“ ir „moteriškas“. „Kai manęs paklausdavo, ar tam tikra treniruotė skirta labiau vyrams, ar moterims, mano atsakymas paprastas – ji žmonėms. Vyras ant jogos, pilateso kilimėlio taip pat normalu kaip ir moteris su bokso pirštinėmis ar treniruoklių salėje. Tai rodo liberalėjančią mūsų visuomenę, o svarbiausia – sąmoningumą. Juk po sporto, pavyzdžiui, su svoriais, tempimo treniruotės būtinos, tad nenuostabu, kad vyrai lankosi žemesnio intensyvumo treniruotėse“, – patirtimi dalijasi trenerė.

Sporto karalius – bėgimas

Tikriausiai pastebėjote, kad bėgimas staiga atsirado Lietuvos sporto padangėje ir nesiruošia trauktis. Nesikandžiojanti žiema bėgikų dvasią tik sustiprino, o pasirodantys pirmieji pavasario saulės spinduliai bėgikų gretas dar labiau augins.

Trenerės teigimu, Lietuvoje ši sporto šaka tikrai madinga. Bėgimą dažnai renkamės dėl to, kad jis lengvai prieinamas. „Žmonės gali bėgti nepriklausomai nuo oro sąlygų, nuo metų ar paros laiko. Vienokią ar kitokią sportinę aprangą dažniausiai turime ir galime naudoti, tereikia kokybiškų bėgimo batelių ir mes pasiruošę, – sako A. Mickevičiūtės-Butienė.

Taip pat trenerė pastebi, kad vis didesnio populiarumo sulaukia treniruotės lauke: „Kai norisi pasidžiaugti šylančiu oru, motyvacija eiti į sporto klube vykstančią treniruotę gali smukti žemyn. Tad užsiėmimai po atviru dangumi su būriu bendraminčių – puikus kompromisas.“

Joga Lietuvoje niekur nedingo

Trenerė Agnė Mickevičiūtė-Butienė.

Nors minėto tyrimo duomenimis pasaulyje joga sulaukia kur kas mažiau dėmesio nei, pavyzdžiui, grupinės treniruotės, pasak A. Mickevičiūtės-Butienės, Lietuvoje ji surado savo gerbėjų ratą. „Susidomėjimas jogos treniruotėmis Lietuvoje auga – sparčiai daugėja specializuotų jogos studijų, kurios lankytojų skaičiumi nesiskundžia“, – teigia sportininkė.

„Nike“ trenerė pastebi, kad gyvename dideliu tempu, nuolat skubame, jaučiame įtampą, todėl ne visiems užtenka fizinių ir dvasinių jėgų pasirinkti aktyvią treniruotę. Joga ir kitos žemesnio intensyvumo treniruotės yra puikus nusiraminimo ir sporto derinys.

Norintys išbandyti įvairias treniruotes su Lietuvos ir pasaulio treneriais kviečiami apsilankyti „Nike treniruočių dienoje“ kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų cente. Daugiau informacijos www.niketrainingday.lt

TOP naujienos

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta...

Kaip rajono socialinės apsaugos skyrius skatina vyrų įsitraukimą į vaikų priežiūrą

  Lietuvoje pastaraisiais metais vis labiau akcentuojamas tėvų vaidmuo auginant vaikus. Ypač tai aktualu šviesiant vyrų įsitraukimą į vaikų priežiūrą, kuris, kaip rodo naujausios tendencijos,...

Horoskopai liepos 21 dienai

AVINASKodėl jūs visada sužinote paskutinis? Šiandien vėl pražiopsojote kažką svarbaus. Net jei turėsite dar vieną galimybę, tai jau nebus visai tas pat. Labai naudingą...

Horoskopas lapkričio 13 dienai

AVINASBūkite budrus. Gali nukentėti jūsų karjera. Jei nepadirbėsite ilgėliau po darbo, pelningus darbus gali perimti jūsų varžovas. JAUTISPagaliau išsiaiškinsite ilgai jus slėgusią paslaptį. Dabar laikas...

Jos rėkia, jie verkia: kodėl darbe nereikėtų slėpti emocijų ir kur brėžti ribą?

Įprasta manyti, kad darbe jausdami didelį spaudimą vyrai rėkia, o moterys – pravirksta. Nors Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad stipriai išreikštas emocijas darbe laikome neprofesionalumu, tačiau šis stereotipas – toli gražu ne visuomet teisingas....

Kodėl gali kisti pajamų mokesčio suma, nors gyventojo atlyginimas nesikeitė

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai gautas pajamas deklaruojantys gyventojai turėtų nenustebti, jei grąžintino ar mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma kito, lyginant su praėjusiais metais, nors gautas atlyginimas ar patiriamos mokestį mažinančios...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS