5.1 C
Kaunas

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Ar jau skaitėte?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi. Taisyklės numato, kad „pavėžėjimo“ veiklą gali vykdyti tik fiziniai asmenys, automobilis privalo būti pažymėtas specialiu ženklu, o vairuotojams būtinas 2 metų vairavimo stažas. Atnaujinus taisykles juridiniai asmenys verstis „pavėžėjimo“ veikla nebegali.

- Reklama -

Leidimai teikti paslaugas

Vienas svarbiausių pakeitimų keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veikloje – ją vykdyti gali tik fiziniai asmenys ir, tik naudodamiesi keleivių vežimo organizatoriaus paslaugomis.

Keleivių vežimo organizatoriams būtina atkreipti dėmesį į tai, kad iki 2019 m. gruodžio 31 dienos išduoti leidimai vykdyti keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“) veiklą lieka galioti neterminuotai, tačiau vykdyti veiklą būtina pagal naujai įsigaliojusius reikalavimus.

Svarbu pažymėti, kad juridiniai asmenys, turintys leidimą vykdyti „pavėžėjimo“ veiklą, nuo šių metų pradžios nebegali vykdyti nurodytos veiklos, nors leidimas ir nėra sustabdytas ar panaikintas.

Privalomas vairavimo stažas ir reikalavimai automobiliui

- Reklama -

Nuo šių metų pradžios 2 metų vairavimo stažo neturintys vairuotojai nebegalės vykdyti „pavėžėjimo“ ar taksi veiklos, nors ir turi tam leidimą. Šis ribojimas galios iki kol bus pasiektas 2 m. vairavimo stažas. Tokiu atveju atskiro pranešimo dėl veiklos vykdymo pateikti nereikės, pasiekus 2 m. stažą vairuotojas galės toliau vykdyti veiklą.

Keleivių vežimo už atlygį veiklas galima vykdyti turint teisėtai valdomą transporto priemonę, t. y. reikia būti jos savininku, nuomininku ar pan. Viena transporto priemone gali būti vykdoma tik viena veikla, t. y., arba keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veikla, arba lengvaisiais automobiliais taksi veikla, dėl transporto priemonėms taikomų skirtingų reikalavimų.

Nuo šiol visi lengvieji automobiliai, kuriais teikiama „pavėžėjimo“ paslauga, ant automobilio priekinio bei galinio stiklų privalo turėti skiriamąjį ženklą. Viduje arba išorėje dešiniajame apatiniame priekinio lango kampe ir dešiniajame viršutiniame galinio lango kampe priklijuoti ženklai turi būti gerai matomi iš išorės, o paties ženklo ilgis ir plotis negali būti mažesni nei 100 mm. Ženklo apačioje esančiame baltame stačiakampyje reikia įrašyti išduotos individualios veiklos pažymos numerį.

Lengvasis automobilis, kuriuo teikiamos „pavėžėjimo“ paslaugos, negali turėti plafono, taksometro, T raide prasidedančio valstybinio registracijos numerio bei kitų apipavidalinimo elementų, pagal kuriuos lengvasis automobilis būtų atpažįstamas kaip taksi, nes tokiu atveju būtina turėti leidimą vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais taksi.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. taksi veiklą galima vykdyti visoje šalies teritorijoje – prieš pradedant teikti paslaugas apie tarifus pranešus savivaldybei.

Pareigos keleivių vežimo organizatoriams

Atnaujintose taisyklėse taip pat plačiau aprašomos keleivių vežimo organizatoriaus pareigos. Keleivių vežimo organizatoriai nuo šiol įpareigojami teikti, saugoti informaciją. Atnaujintose taisyklėse numatoma galimybė – teismo sprendimu – apriboti informacijos neteikiančių keleivių vežimo organizatorių veiklą – panaikinti galimybę pasiekti keleivių vežimo organizatoriaus paslaugų interneto svetainę.

Kartu su Kelių transporto kodekso pokyčiais keičiasi ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai numatant piniginę baudą kaip atsakomybę už keleivių vežimo organizatoriaus pareigų nevykdymą.

Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos informacija

TOP naujienos

Ką daryti, kad krizė neperaugtų į krachą

Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai,...

Sezoninės vaikų ligos: ką turėtų žinoti tėvai?

Šaltuoju metų sezonu vaikai ir paaugliai linkę daug dažniau sirgti virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dėl vis dar besiformuojančio imuniteto ir spartaus augimo. Sveikatos...

Už kaimynės automobilio apgadinimą ir pasišalinimą iš įvykio vietos moteris nubausta nepagrįstai

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje konstatavo, kad byloje nėra surinkta pakankamai moters kaltės įrodymų padarius administracinius nusižengimus. Klaipėdietė buvo nubausta 600...

Išsiplėtusių paviršines kojų venų problemą galima išspręsianti

Kojų nuovargis, maudimas ar tinimas – venų varikozės liga sergantiems asmenims puikiai pažįstami ir gyvenimo kokybę stipriai apkartinantys pojūčiai. Šiai sveikatos būklei išspręsti Lietuvoje...

Siūloma atimti teisę vairuoti, viršijus greitį daugiau kaip 30 km/val.

Vidaus reikalų ministerija (VRM), siekdama gerinti eismo saugumo situaciją keliuose, Teisingumo ir Susisiekimo ministerijoms siūlo peržiūrėti Administracinių nusižengimų kodeksą dėl galiojančių baudų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, yra būtinos ir kompleksinės...

Riebalus deginantys kokteiliai

Reikės: Salierų žalumynai - 200 gramų Obuoliai - 2 gabalėliai Laimo sultys - 0,5 gabalo Vanduo - 100 gramų Ledas - 0,5 puodelio Paruošimas: 1. Salierų stiebus supjaustykite mažais gabalėliais, sudėkite į trintuvą ir susmulkinkite kartu su nuluptais obuoliais ir laimo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS