Trijų vaikų mama, verslininkė ir nuomonės formuotoja Laura Mazalienė visuomet nusiteikusi pozityviai bei optimistiškai, tačiau iššūkių, balansuojant tėvystę, darbą, nuosavą verslą ir sveiką gyvenimo būdą, netrūksta. Moteris pasakoja, kad jos raktas į gerą savijautą – kokybiškas poilsis, balansas tarp veiklų, dėmesys šeimai, fizinis aktyvumas ir sveikatai palankesnė mityba. Tarptautiniu „Top darbdavio“ sertifikatu šiemet įvertintas prekybos tinklas „Rimi“, tęsdamas Geros savijautos mėnesio tradiciją, kalbina savo ambasadorę, kuri atskleidžia, kaip kasdienybėje jaustis geriau.
Susitvarkyti su stresu padeda pasivaikščiojimai
Nuomonės formuotoja L. Mazalienė neslepia, kad aktyvus gyvenimo tempas lydi ją kasdien, o auginant savo verslą ir aktyviai dirbant socialiniuose tinkluose suderinti karjerą su šeima nėra lengviausia užduotis.
„Prieš keletą metų reguliariai lankiausi pas psichoterapeutę, nes buvau pametusi save tarp namų, vaikų ir darbų. Norėjosi visur būti geriausia, o protas nesuvokė, jog tai tiesiog niekam nereikalingas siekis. Nuraminus protą atsirado daugiau atsipalaidavimo ir džiaugsmo namuose. Šiuo metu studijuoju psichologiją ir lavybą (angl. coaching), tad įgyjamos žinios man labai padeda kasdienybėje bei požiūrio keitime“, – įsitikinusi verslininkė.
Susitvarkyti su kylančiu stresu L. Mazalienei padeda ir meditacija, buvimas gryname ore. „Esu gana karšta asmenybė, tad man labai reikia atvėsti, kai jaučiu, kad emocinė būsena eina iš rikiuotės. Labiausiai padeda pasivaikščiojimai, o jei tokios galimybės nėra – kvėpavimo pratimai. Vienas jų labai paprastas, tiesiog reikia įsivaizduoti stačiakampį arba susirasti aplinkoje panašų į jį daiktą ar baldą. Tuomet įkvepiame, žiūrėdami į viršutinį kairį stačiakampio kampą, akimis braukiame iki viršutinio dešiniojo kampo ir žvilgsnį leidžiame žemyn. Pradedame iškvėpti orą ties stačiakampio apatiniu dešiniu kampu, žvilgsnį kreipiame į apatinį kairį stačiakampio kampą ir įkvėpdami vėl kylame į viršų“, – kvėpavimo pratimu dalijasi nuomonės formuotoja.
Kokybiškas poilsis skirstomas į 7 rūšis
Gerą savijautą L. Mazalienė tapatina ir su kokybišku poilsiu. Anot jos, jį galima skirstyti net į septynias rūšis: „Tai – fizinis, protinis, socialinis, emocinis, sensorinis, kūrybinis ir dvasinis poilsis. Geriausiai padeda jaustis visų jų balansas, tad kai šiuos poilsio poreikius patenkiname – savijauta gerėja tiesiog akyse.“
Tiesa, kaip ir kitų įpročių, geros savijautos reikia siekti nuolatos bei kantriai. „Per dieną kardinaliai pakeisti savo įpročius nėra lengva. Tai – nenutrūkstamas darbas su savimi. Mūsų smegenys turi imunitetą pokyčiams ir kaip galėdamos nori tam priešintis. Kam daryti kitaip ar sunkiau, jei nesame įpratę? Tačiau kai patys žinome tvirtą atsakymą, kodėl to reikia, galime kovoti su vidiniais sustabarėjimais ar dvejonėmis“, – įsitikinusi L. Mazalienė.
Be to, žinoma moteris daug dirbu su savo požiūriu į kasdienybę: „Noriu būti laiminga šiandien, šią akimirką, todėl stengiuosi mintimis staigiai nešokti į ateitį. Anksčiau labai prioretizavau darbinę veiklą, bet dabar man svarbiausia – gera visos šeimos jausena: tiek emocinė, tiek fizinė.“
Dėmesys sveikatai, palankiai mitybai ir sportui
Savo šeimoje Laura daug dėmesio skiria įvairiems gyvenimo kokybės aspektams gerinti: stengiasi gerai išsimiegoti, skirti pakankamai dėmesio artimiems žmonėms bei buvimui kartu su vyru ir vaikais. Taip pat moters šeima skiria nemažai dėmesio mitybai ir palaiko fizinį aktyvumą: sportuoja, medituoja, būna gryname ore.
„Darbo dienomis rytais keliamės dar prieš šešias ir visi kartu darome mankštą bei išgeriame po vandens stiklinę. Po to laukia šviežių vaisių kokteiliai arba vaisių lėkštė ir trumpas dienos planų aptarimas. Labai gera taip pradėti dieną, bet tam reikia gana anksti nueiti miegoti. Anksčiau aš tam labai priešinausi, bet po neseniai aplankytos ajurvedos stovyklos požiūris į miegą pasikeitė. Dabar kokybiškam poilsiui skiriame didelį dėmesį, o su vaikais prieš miegą dažnai skiriame laiko ir meditacijai“, – pasakoja nuomonės formuotoja.
Auginant vaikus pasitaiko įvairių iššūkių ir neretai, pasak Lauros, jie kyla dėl maisto, tačiau svarbiausia – tinkamas tėvų pavyzdys. „Su vyru nuolat stengiamės vaikams „ant akių“ padėti tai, ką norėtume, kad jie valgytų. Pavyzdžiui, ant virtuvinio stalo mūsų namuose visuomet galima rasti riešutų, šviežių vaisių, humuso su morkomis ar agurkais. Tuo tarpu sausainius ar įvairius kitus saldumynus dedame į giliausius virtuvės stalčius, kad be reikalo vaikai jais nesusigundytų. Su vyru patys valgome daug kruopų, daržovių, tad vaikai tai matydami taip pat išdrįsta paragauti. Neseniai į mūsų virtuvę sugrįžo lęšių troškiniai, bolivinės balandos kruopos su daržovėmis. Vaikai iš pradžių neapsidžiaugė, bet pamažu progresas vyksta. Jau įsitikinome – jiems svarbiausia teisingas mūsų pavyzdys, o papildomi triukai ar gudrybės čia nesuveiks“, – savo patirtimi dalijasi trijų vaikų mama.
Palaiko darbuotojų gerą savijautą
Gera savijauta susideda iš įvairių elementų: sveikatai palankios mitybos, judėjimo, emocinės bei fizinės sveikatos. Tradiciškai balandį Geros savijautos mėnesį švenčiantis prekybos tinklas „Rimi“ siekia edukuoti ne tik pirkėjus, dalinantis sveikatai palankiais receptais, bet ir savo darbuotojus. Pasak prekybos tinklo personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, šiais metais didelis dėmesys skiriamas emocinei bei fizinei darbuotojų sveikatai, todėl organizacijos viduje balandį vyksta gausybė vidinių iniciatyvų.
„Visus mūsų darbuotojus kviečiame į virtualius seminarus, mankštas, kvėpavimo pratimus bei treniruotes su specialistais, dovanojame specialius vitaminų rinkinius, organizuojame žygius gamtoje bei ėjimo varžybas tarp visų mūsų Baltijos šalių darbuotojų. Be to, turime ir įvairių kitų veiklų, pavyzdžiui, kartu su dietologe biure gaminate glotnučius ir skatiname kraujo donorystę. Žinoma, emocinė sveikata nėra atskirta ir nuo finansinės darbuotojų gerovės, todėl „Rimi“ darbuotojai bus supažindinami su efektyviais taupymo būdais, savo išlaidų planavimu bei finansinio raštingumo stiprinimu. Minėdami Geros savijautos mėnesį, skatiname darbuotojus po žiemos susigrąžinti motyvaciją, jėgas ir gerą nuotaiką. Tikime, kad įgytos žinios neleis sustoti ir likusius metus“, – geros savijautos veiklas įmonėje pristato V. Kaikarienė.