8.3 C
Kaunas

Kelių policija primena: pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai

Ar jau skaitėte?

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio pradžios pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai.

- Reklama -
  • Leistinas važiavimo greitis: lapkričio–kovo mėnesiais ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.
  • Nuo lapkričio 10 d. (iki kovo 31 d.) draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

  • Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. (iki balandžio 10 d.). Naudojant tokias padangas, ant automobilio galo turi būti priklijuotas nustatytas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje.
  • Naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis (M1 klasės transporto priemonės) (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d.) – ne mažesnis kaip 3,0 mm.

Labai svarbu, kad tinkamai veiktų transporto priemonės stabdžiai, stiklo valytuvai, būtų sureguliuotos žibintų šviesos. Savo transporto priemonėje būtina turėti avarinio sustojimo ženklą, gesintuvą (-us), pirmosios pagalbos rinkinį (-ius), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais (jos prireiks sustojus kelyje tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui).

Primename, kad privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas panaikinamas, kai:

  • Naudojamos padangos, neskirtos važiuoti žiemą, arba kurių padangų protektoriaus rašto gylis neatitinka nustatytų reikalavimų.
  • Lyjant, sningant arba esant rūkui, motorinės transporto priemonės vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks motorinės transporto priemonės priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam užpakaliniam gabarito žibintui, neveikia avarinė šviesos signalizacija arba gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo.
  • Neveikia motorinės transporto priemonės vairo mechanizmas (vairuotojas negali juo valdyti motorinės transporto priemonės).
  • Netvarkingas motorinės transporto priemonės ir priekabos sukabinimo įtaisas (kai tempiama priekaba).
  • Neveikia pagrindinis stabdys (vairuotojas juo negali sustabdyti motorinės transporto priemonės arba jos priekabos).
  • Automobilio stiklų, patenkančių į priekinį 180° vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc.
  • Transporto priemonės žibinte panaudotas gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis.
  • Iš motorinės transporto priemonės, jos priekabos, įrangos ant žemės laša arba teka alyva, degalai arba kiti eksploataciniai skysčiai (išskyrus langų plovimo skysčio nuotėkį, kai purškiamas langų plovimo skystis).
  • Stovinčios motorinės transporto priemonės su veikiančiu varikliu skleidžiamo triukšmo lygis viršija nustatytus ribinius dydžius.

Šiuo metų laiku, rudenį, važiavimo ir eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, meteorologiniai reiškiniai (lietus, dulksna, rūkas, šlapdriba), šlapia (slidi) danga), neapšviestuose keliuose sunkiai pastebimi pėstieji, neturintys šviesą atspindinčių elementų, dėl to pasirinktas saugus (ne leistinas) važiavimo greitis – vienas pagrindinių aspektų saugiai pasiekti kelionės tikslą.

Sąmoningumas ir supratimas, kad kiekvienas yra atsakingas už saugų dalyvavimą eisme, turi lydėti kasdien dalyvaujant viešajame eisme.

- Reklama -

Policijos departamento informacija

TOP naujienos

Studijos užsienio universitetuose: ekspertai pataria apie palankiausias studijuoti šalis, egzaminus ir pragyvenimo išlaidas

Norint studijuoti užsienyje, nebūtina būti „šimtukininku“ arba turėti milijonierius tėvus. Kasmet vis daugiau Lietuvos jaunuolių praveria užsienio šalių universitetų duris. Vis dėlto daugeliui užsienyje...

Dar viena užtvara koronavirusui plisti – daugiabučių namų laiptinių dezinfekcija

Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti....

Ieškantiems išskirtinės Valentino dienos dovanos – kelionių pasiūlymai už ypatingą kainą

Būna dovanų, kurias pasidedi ir pamiršti, o būna tokių, kurias širdyje ir atmintyje nešiojiesi visą likusį gyvenimą. Šv. Valentino diena – puiki proga švęsti...

Kauno miestas stiprina susisiekimą su Kauno rajonu – daugiau viešojo transporto maršrutų ir autobusų

Nuo pirmadienio Kauno priemiesčiuose patogesnį susisiekimą užtikrina penki nauji ir trys prailginti „Kauno autobusų“ maršrutai, praneša miesto savivaldybė. Šių metų pradžioje dėl tokio sprendimo sutarė...

Sutaupyti naujiems mokslo metams padės Šeimos kortelė

Artėjantys nauji mokslo metai tampa nemenku finansiniu iššūkiu šalies šeimoms. Išaugęs kanceliarinių ir kitų mokyklinių prekių poreikis gali virsti nemaža našta ypač gausesnėms ar vaikus su negalia auginančioms šeimoms. Į pagalbą joms skuba Šeimos...

Mažai kalorijų ir itin daug maistingų medžiagų – šią savaitę doradų „Rimi“ įsigysite pigiau

Tai, kad valgyti žuvį sveika, žinome visi, bet tikrai nedažnas lietuvis ją valgo taip įprastai, kaip reikėtų. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad skanauti žuvies ir jūrų gėrybių turėtume bent 2–3 kartus per...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS