13.3 C
Kaunas

Neįprasčiausi draudimo polisai: nuo milijardu įvertintų kojų iki draudimo už nekaltą prasidėjimą

Ar jau skaitėte?

Kiek įvertintumėte savo liežuvį? O kiek – neplanuotą viešnagę pas ateivius iš kitos planetos? Atrodytų, kad tai keisti klausimai, tačiau vedini tokių baimių žmonės kreipiasi į draudimo bendroves įvairiose pasaulio šalyse. Pramogų pasaulio žvaigždės jau kurį laiką yra linkusios apdrausti savo darbo įnagius – pirštus, pėdas ar kojas, tačiau yra žmonių, kurie apsidraudžia nuo dar neįprastesnių žalų.

- Reklama -

Gilaus atsipalaidavimo ir vidinių resursų atstatymo pratimas


Apdraustos kūno dalys jau nebestebina

Turbūt daugeliui mūsų išniręs pirštas sukeltų tik laikinų nepatogumų, tačiau kai kurie dėl šios priežasties prarastų įspūdingo dydžio honorarus, todėl savo darbo priemones apdraudžia papildomai. Pavyzdžiui, grupės KISS lyderis Gene’as Simmonsas dar aštuntajame dešimtmetyje 1 mln. dolerių apdraudė savo liežuvį, kuris tapo savotišku grupės vaizdiniu atributu.

Dar didesne suma buvo apdraustos modelio Heidi Klum kojos, kurias Jungtinės Karalystės draudikai įvertino 1,5 mln. svarų sterlingų. Tiesa, didžiausia suma, kuria buvo apdraustos kojos, siekia net 1 mlrd. dolerių. Ar tikrai? Tokia suma savo kojas apdraudė dainininkė Mariah Carey, tapusi kompanijos „Gillette“ reklaminiu veidu.

„Vakarų pramogų pasaulyje tokios papildomos apsaugos nėra retas reiškinys, dažniausiai nustebinti gali draudiminių sumų dydžiai, kurie siekia ne vieną milijoną eurų. Lietuvoje yra atvejų, kuomet žmonės domėjosi dėl papildomo draudimo, pavyzdžiui, rankoms, tačiau tai retas reiškinys ir dažniausiai polisu nepavirstantis“, – sako BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas.

Nuo ateivių pagrobimo iki nekalto prasidėjimo

Jungtinės Karalystės draudimo bendrovė „Lloyd‘s of London“ teigia, kad vien šioje bendrovėje yra sudaryta beveik 20 tūkst. draudimo sutarčių dėl ateivių pagrobimo. Tiesa, norintieji pretenduoti į draudimo išmoką turi turėti ne tik fiksuotos medžiagos, įvykio liudininką, bet ir pasitikrinti melo detektoriumi.

Dar 1984 metais gydytojui Peteriui Brassui pareiškus, kad maždaug 150 žmonių per metus miršta dėl ant galvos nukritusio kokoso, kelionių agentūros pradėjo siūlyti papildomą apsaugos paketą. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, vienas klientas, apsilankęs Šri Lankoje ir patyręs kokoso smūgį, sulaukė išmokos.

- Reklama -

Kitas neįprasčiausių draudimo atvejų – Škotijoje nuo nekalto prasidėjimo apsidraudusios vienuolės. Trys vienuolės apsidraudė norėdamos užsitikrinti, kad, jeigu joms gimtų antrasis Jėzus Kristus, jos turėtų lėšų jo auginimui. Verta paminėti, jog po kilusių ginčų su katalikų Bažnyčia, draudimo bendrovė šį 1 mln. svarų siekiantį draudimą panaikino.

Daugiau nei 100 mln. eurų už neįvykusį turnyrą

Pastaruosius metus pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai buvo atšaukta daugybė renginių. Organizatoriai patyrė milžiniškus nuostolius, dalis jų neatsigavo ir iki šių dienų. Tačiau šioje situacijoje kiek ramiau galėjo jaustis Vimbldono teniso turnyro organizatoriai.

Po 2003 metais pasaulį sukrėtusio SARS viruso protrūkio, Vimbldono turnyro organizatoriai apdraudė turnyrą, kasmet už draudimą sumokėdami po beveik 2 mln. Eur. Kaip skelbia „GlobalData“, tokia papildoma apsauga užtikrina, kad praėjusiais metais dėl COVID-19 pandemijos atšaukto turnyro organizatoriams bus išmokėta solidi suma – daugiau 140 mln. Eur.

Ir nors suma atrodo įspūdinga, tačiau pasak turnyro organizatorių, ši išmoka tik padės sušvelninti neįvykusio turnyro pasekmes.

Tautiečiai siekia apsaugoti savo keliones

Lietuviai gerokai praktiškesni ir mūsų šalyje neįprastų pageidavimų sulaukiama retai.

„Lietuvoje prie tokių draudimų galima būtų priskirti papildomą bagažo draudimą. Viena gyventoja gabenosi kone 15 tūkst. Eur kainavusias sukneles, kurias panoro apdrausti. Yra atvejų, kai klientai nori didesne suma apdrausti, pavyzdžiui, gabenamą filmavimo įrangą“, – pastebi A. Žilėnas.

Jis priduria, kad daugėja keliautojų, besidominčių kelionių atšaukimo rizika. Dažniausiai šią riziką į savo draudimo polisą įtraukia asmenys, planuojantys keliones keliems žmonėms ir kurių kelionės kaina siekia ne vieną tūkstantį eurų.

TOP naujienos

19 klausimų žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir atsakymai į juos

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas iš Seimo narių sulaukė 19 klausimų dėl situacijos šalies žemės ūkyje. „Bet kuris naujas ministras pirmuosius metus vykdo savo pirmtakų...

Horoskopai balandžio 28 dienai

AVINASApsvarstykite poilsinės kelionės galimybę. Pats laikas atgaivinti ryšius su senais draugais ar toliau gyvenančiais šeimos nariais. Geriausia būtų paskambinti ar parašyti laišką. Sapnų reikšmės » JAUTISDalykitės...

Nemokami skiepai nuo rotaviruso infekcijos apsaugojo jau 28 tūkst. vaikų

Į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukus nemokamus skiepus nuo rotavirusinės infekcijos, per daugiau nei metus paskiepyta jau 28 tūkst. vaikų. Be to, pradėjus skiepijimus,...

Rinkimus stebi beveik 5200 stebėtojų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų. Stebėtojų kandidatūras galėjo teikti...

Kardiologė: Ką daryti, kad koronaviruso infekcija neužkimštų kraujagyslių

Koronavirusas gali sukelti rimtų komplikacijų, kai trombai „užkemša“ kraujagysles. Kardiologai įspėja, kad šis virusas nusitaiko ne tik į plaučių audinių ląsteles, bet įsiskverbia į endotelį – vidinį kraujagyslės audinį, todėl mirties priežastimi gali tapti...

Mitas ar realybė? Orlaivių palydovė atskleidžia tiesą apie kūrybiškiausius šios profesijos mitus

Dauguma sutinka, kad orlaivio palydovo profesija skamba itin svajingai. Tačiau visuomenėje vis dar sklando daugybė mitų apie orlaivio palydovus. „Avion Express“, Europos siauro korpuso orlaivių, įgulos, techninės priežiūros ir draudimo (angl. aircraft, crew, maintenance,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS