8.3 C
Kaunas

Septyni didžiausių informacijos vartų ,,Google“ triukai

Ar jau skaitėte?

Daugiau nei 88 proc. interneto vartotojų naudojasi paieškos įrankiu „Google“. Tačiau informacijos paieška net ir patogiausioje pasaulyje paieškos sistemoje reikalauja įgūdžių ir specifinių žinių. 

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip dar efektyviau ieškoti informacijos „Google“ sistemoje.

Tikslesniam filtravimui: minuso ar pliuso ženklai

Dažnai paiešką apsunkina su ieškomu raktažodžiu susijęs, tačiau visai nereikalingas kontekstas. Pavyzdžiui, paieškoje įvedus žodį „jaguar“ (liet. jaguaras), viršuje esanti informacija dažniau bus susijusi su automobilių prekės ženklu, o ne katinų šeimos žinduoliu. Šią problemą galima lengvai išspręsti naudojantis minuso ir pliuso ženklais. 

„Google“ paieškos laukelyje įrašykite ieškomą žodį, o jį papildykite pageidaujamu raktažodžiu su simboliu „+“ arba nepageidaujamu su ženklu „-“. Pavyzdžiui, jei paieškos laukelyje įrašysite „jaguar + cat“ arba „jaguar – car“, jums bus atrinkta tik informacija, susijusi su gyvūnu. Tiesa, su lietuviškais žodžiais reikėtų pritaikyti žodžio galūnę, pavyzdžiui: „salsa padažas -pomidorų“.

Kabutės ir žvaigždutė citatų paieškai

- Reklama -

Prireikus konkrečios citatos ar dainos teksto, paieškos frazę rašykite kabutėse. Taip rasite tinklalapius, kuriuose šie žodžiai yra būtent tokia tvarka. Tačiau ką daryti, jei prisimenate ne visus citatos žodžius? Tokiais atvejais verta pasinaudoti žvaigždutės simbolio gudrybe. Paieškos langelyje kabutėse įrašykite tuos žodžius, kuriuos žinote, o vietoje pamirštų – įveskite žvaigždutės „*“ ženklą. 

Puslapis nebeveikia – ne bėda

Jei prireikė informacijos iš interneto svetainės, kuri yra laikinai nepasiekiama arba nebeveikia „Google“ gali surasti joje anksčiau buvusios informacijos kopiją.

Tai padaryti paprasta – „Google“ paieškos laukelyje įrašykite ieškomos svetainės pavadinimą ir spauskite „Enter“. Prieš jūsų akis atsiras visi paieškos rezultatai. Iš jų išsirinkite vedantį į svetainę, tačiau spauskite ne jos pavadinimą, o po juo esančią nuorodą žaliu šriftu. Dešinėje išsiskleis parinkties juosta, kurioje rinkitės skiltį „Cached“ (liet. Google kopija). Iš karto po to pateksite į atskirą puslapį, kuriame ir bus rodoma vėliausia svetainės kopija. 

Nustatykite paieškos kainą

Jeigu esate numatę konkretų ieškomos prekės biudžetą, paiešką susiaurinti galite pagal kainos diapazoną. Paieškos laukelyje tereikia įrašyti prekės kategoriją ar pavadinimą ir įterpti du taškus (..) tarp dviejų kainų. Pavyzdžiui, įvedus „televizorius 499..699“, paieškos rezultatuose bus rodomi televizoriai, kurių kaina yra didesnė nei 499 Eur arba mažesnė nei 699 Eur.

Pasinaudokite ,,Google“ laikmačiu

 Darbuojantis kompiuteriu ar dirbant sprintais ypač pravartu  turėti lengvai pasiekiamą laikmatį. Paieškos sistemoje įveskite frazę „set a timer“ (liet. Nustatyti laikmatį) ir „Google“ atidarys patogų laikmačio įrankį. 

Pasiteiraukite ,,Google“, koks šiuo metu oras

 Kitas greitas triukas, kuris įmanomas „Google“ sistemoje, yra orų paieška. Viskas, ką jums reikia padaryti – paklausti. Paieškos sistemoje įveskite frazes ,,What ir the weather“ arba ,,Koks dabar oras“. „Google“ identifikuos jūsų dabartinę vietą ir parodys oro sąlygas šioje vietovėje. 

Naudokite ,,Google“ kaip skaičiuotuvą

 Naršymo metu prireikus ką nors suskaičiuoti, nebūtina ieškoti specialios skaičiuotuvo aplikacijos įrenginyje. Paieškos laukelyje tiesiog įveskite norimą matematinį veiksmą, pavyzdžiui, „10+10“ ir spauskite „Enter“. Sistema automatiškai apskaičiuos rezultatą ir jį parodys skaičiuotuvo įrankyje, kuriame matysite visus reikalingus skaičiavimui mygtukus.

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

 

TOP naujienos

Azarto apimti lietuviai vasarą paskyrė kelionėms po Lietuvą – 3 objektai nustebino labiausiai

Beveik keturis mėnesius trukusį projektą „Patirk Lietuvą su RASA" savaitgalį vainikavo apdovanojimai, vykę viename gražiausių Lietuvos kurortinių miestų – Druskininkuose. Turizmo dienų šventė pasirinkta...

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: kokias taisykles pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo...

Dirbtinis intelektas – ateities karjeros kryptis

Goran Licanin, „Huawei Nordic“ dirbtinio intelekto ir debesijos technologijų verslo vystymo vadovas.  Atsirandant vis daugiau dirbtinio intelekto pritaikymo galimybių, sparčiai auga šios srities specialistų poreikis....

Horoskopai birželio 18 dienai

AVINASIš pat ryto būsite apipiltas pagyromis ir apdovanojimais. Net jei jaučiatės nevertas tokios garbės, pasistenkite to neparodyti. Būsite judrus, energingas ir veiklus. JAUTISArtėja radikalūs ir...

Kodėl sausio mėnesį žmones dažnai užklumpa niūrios emocijos ir kaip jas įveikti?

Praėjus vienoms gražiausių metų šventėms, grįžimas į ne tokią džiaugsmingą kasdienybę daugeliui gali tapti tikru emociniu išbandymu. Dėl šios priežasties, trečiasis sausio pirmadienis pasaulyje vis dažniau vadinamas liūdniausia metų diena, tačiau kiek šis pavadinimas...

Vasaros klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis, pagardinkite feta

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika. Juolab kad šiltąjį sezoną vyrauja tendencija valgyti daugiau lengvesnių ir šviežesnių patiekalų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS